Здавалось б, що складного у створенні цікавих stories чи відео-постів для Іnstagram? Але одні хочеться прогорнути, а інші переглядати знову та знову. Секрет полягає у використанні програм для монтажу, які зроблять сторінку яскравішою та цікавішою, а контент якіснішим.

Цікава, динамічна нарізка, яскраві кадри, атмосферні фільтри та естетичні стилі відеозаписів підвищують зацікавленість та активність аудиторії. Тому монтаж – важливий елемент не лише для stories в Instagram, але й для інших соціальних мереж.

Програми для базового монтажу

Inshot – дуже зручна програма саме для початківців, адже вона не має складного інтерфейсу та великої кількості функцій, які необхідно довго вивчати. Єдиний недолік – псування якості відео. Щодо переваг:

  • простий інтерфейс;
  • наявність переходів;
  • є функція розмиття фону, накладання тексту, наліпок, стікерів;
  • можливість обрізання аудіо – та відеофайлів, регулювання швидкості відтворення;
  • влаштована музика;
  • базові фільтри та корекція кольору.

Недоліки:

  • в безкоштовній версії публікації зберігаються з водяним знаком;
  • текст не можна взяти з буферу обміну, лише власноруч друкувати;

 Videoleap – порівняно з попередньою, в цій програмі є можливість роботи з шарами, що допомагає монтувати якісніші та цікавіші відео. Адже поєднання різних шарів створює динамічність для відео-постів чи stories. Інші переваги:

  • наявність анімацій, ефекту «маска»;
  • наявність додаткових елементів, наприклад, редагування та анімація тексту.

VN – найякісніша програма для монтування, адже наявні всі функції та робочі інструменти, як в професійних редакторах відеодоріжок. Також важливою перевагою є доступність версії програми для ПК, тобто монтувати відео-дописи, stories за допомогою цієї програми можна не лише в телефоні.

Додатки для створення яскравих відео

Окрім базових програм для початкової роботи з відео: обрізання, регулювання тривалості, швидкості, є велика кількість додатків, які можуть доповнити відеозапис та створити особливу атмосферу, естетику для ваших дописів чи stories.

Prequel – безкоштовний додаток з великою кількістю різних фільтрів, ефектів. Також в ньому можна додавати музику і робити дуже яскраві інтро (початок відео). Можна використати спочатку будь-який фільтр, потім накласти один з можливих ефектів, наприклад,  Dust чи Story, який буде доповнювати загальну концепцію запису, і після цього в стандартних налаштуваннях відрегулювати яскравість, контрастність.

VSCO – платна програма для редагування не лише фото, але й відео (1,67$/місяць). В ній окрім базових функцій для монтажу відео є велика кількість фільтрів, серед яких найпопулярніші A4 та A6. Також найголовніша перевага   наявність інструменту для регулювання зернистості, що додає атмосферності та естетичності записам.

STRUCC – додаток, який монтує відео замість користувача. Достатньо лише завантажити відео та обрати стиль монтажу. Також можна власноруч відрегулювати певні налаштування кадрів, як-от: тривалість, порядок.

TEZZA – багатофункціональний редактор як для відео, так і для фото. Порівняно з іншими додатками, в ньому є велика кількість пресетів, фільтрів, як-от: вінтаж, потертості, пилинки, глітер, призма. Також є можливість створювати колажі не лише з фотографій, але й з відеозаписів. Ця програма дуже часто обновлюється, тому з’являється ще більше нових функцій.

DAZZ CAM. Популярним трендом 2021 року є Polaroid-знімки, які наче були зроблені за допомогою камери моментального друку. Тому для любителів такого стилю DAZZ CAM – найкращий редактор. Адже користувачу необхідно просто завантажити фото чи відео, обрати будь-який ефект і відбувається магія. Фото- чи відео-  матеріал автоматично перетворюється у Polaroid-знімок.

iMovie – редактор для монтування відео, що набув популярності через наявність функції синхронізації з програмою на інших пристроях Apple. Переваги для монтажу: підтримка відео з роздільною здатністю 4K, анімовані титри, є ефект «картинка в картинці» або «поділ екрану» та ряд шаблонів в різних стилях для швидкого створення відео.

Автор: Анна Завірюха

Читати попередній матеріал цього автора:

Особливості хайпу для піару