Сьогодні “актуально” порівнювати яким було життя громадян ДО пандемії і після. Проте, ніхто не звернув увагу на тих, хто опинився у найбільшій небезпеці під час атаки COVID-19 – безпритульних. Як виглядає життя, коли перед тобою постає вибір – шмат хліба чи медична маска? 

Почнемо з новини, що команда Press Association UA розпочала співпрацю з громадською організацією “Життя Буремне” над важливим проектом, про який піде мова у цьому матеріалі.

Хто такі “Життя буремне”

Це волонтерська організація більш відома як suka_zhizn. Проект розпочався з instagram-сторінки, де автор публікував фото безпритульних з метою привернути увагу суспільства до їх проблем. І це дійсно привернуло увагу читачів, які зацікавилися історіями життя героїв на фото і почали пропонувати свою допомогу. Таким чином цей проект потупово переріс у волонтерську організацію. Сьогодні на сторінці в інстраграм suka_zhizn більш ніж 30к підписників. За три роки волонтери встигли допомогти багатьом безпритульним, а деяких навіть інтегрувати у суспільство і повернути до нормального життя.

Проект “Неізольовані”

Пандемія коронавірусу, в першу чергу карантин, ускладнили й без того тяжке становище безхатьків. Вони опинилися без води і туалету, коли були зачинені вокзали і громадські вбиральні, втратили бодай якийсь заробіток, не мали жодної можливості захистити себе від вірусу та дотримуватися норм карантину.

Саме тому «Життя буремне» зняли короткометражний документальний фільм «Неізольовані. Життя на вулицях під час covid-19», який був створений за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Європейського Союзу в рамках гуманітарної ініціативи «Людяність і взаємодопомога». Завдання проекту проінформувати суспільство та владу про життя безхатьків, щоб кожен поглянув на життя очима того, хто щоденно потребує допомоги і знаходиться на межі.

Головні герої фільму

Стрічка показує одразу декілька історій, які безжально ілюструють реалії сьогодення у боротьбі з пандемією.

На фото герой стрічки Степан

Історії Степана та Олексія, які втратили роботу та опинилися на вулиці.

Степан: “Я грошей не просив. Я просив роботу…”. Закладає телефон у ломбард і їде до іншого міста. А Олексій думає купити йому маску чи хліб: “Тридцять гривень. За що? Можна було купити поїсти: хлібину, чаю якого-небудь… Бувало таке, що лягав голодним спати. Нудить, слабкість у тілі”. 

Історія Сергія, який займається “прийомкою” та бачить кожен день тих, хто на межі голоду.

Розповідь літньої жінки – Діни, якій 63 роки і вона змушена шукати їжу на смітниках, адже “ніхто не хоче йти на той світ. Всі хочуть жити…”

Автори фільму про проект

“Зйомки цього фільму продовжили те, що ми почали. У березні ми зібрали 2450 продуктових наборів для безпритульних під час карантину і видавали їх на вулицях Києва. До нас на роздачі приходили сотні безпритульних. Кожен з них розповідав свою історію життя і ми вирішили, що повинні показати ці історії людям…”  – розповідає режисер фільму “Неізольовані” та засновник ГО “Життя буремне”. 

“Пересічні люди під час оголошення карантину, думали: “а як мені буде на віддаленому режимі роботи, де замовляти їжу і т.д.”. Мене і колег турбувало дещо інше. Як будуть виживати безпритульні, які по суті залишилися сам на сам в порожньому місті. Ми з командою зрозуміли, що хочемо висвітлити саме цю тему, адже вміємо створювати аудіовізуальний контент. Виникло бажання витягнути на поверхню те, що покрито стигмою у суспільстві.” – коментує продюсер фільму Олена.

Не дивлячись на напружений сюжет і жах реальності, це фільм про діяти та допомагати, а не мовчати чи боятися.

Важливо зазначити, що нещодавно у волонтерському середовищі України сталася трагедія – передчасна смерть Олексія Кучапіна, який очолював ГО “Дім Милосердя”. У житті волонтерів  suka_zhizn Олексій також відігравав особливу роль, він був хорошим другом та гарним порадником. Саме тому стрічку “Неізольовані” було вирішено присвятити пам’яті померлого волонтера.

На фото: волонтер Олексій Кучапін 

Де можна побачити фільм

Прем’єра фільму офіційно відбулася 3 вересня у соцмережах ГО “Життя буремне”. Переглянути стрічку можна на сторінці в Facebook або в Instagram.

View this post on Instagram

Смотреть до конца. ⠀ Что такое жизнь бездомного человека? Чем живут эти люди? Что их беспокоит? Каково просыпаться человеку, который теряет цель в жизни и каждое новое утро не понимает, что еще он должен сделать или изменить, чтобы вернуть свою прошлую жизнь? Что случилось с бездомными, когда объявили карантин? ⠀ Создание этого короткометражного фильма – это сложная работа. Каждый день мы шли по городу и спрашивали бездомных о том, как изменилась их жизнь с введением карантина? Некоторые из них не были раньше бездомными и именно карантин привел к тому, что они потеряли свою работу, места в общежитиях и возможность выбраться. ⠀ Бездомные люди – очень разные, кто-то из них, еще пару лет назад, мало чем отличался от меня или вас. Они тоже любят, тоже плачут и смеются, хотят быть нужными и полезными этому обществу, они тоже срываются и пьют, тоже собираются утром начать всё заново. У кого-то из них получается, а кто-то снова теряется в своём омуте. ⠀ Наша команда создавала этот фильм с целью привлечь внимание к проблемам этих людей. Мы хотели показать, как жестоко карантин повлиял на жизни тех, кто был к нему меньше всего готов. ⠀ Я хочу чтобы вы знали, что часто простой разговор с бездомным и полчаса времени могут изменить его жизнь. У них ведь никого кроме вас и нет. ⠀ Мы будем очень благодарны вам, если вы начнёте свою помощь бездомным людям с того, что: – Поделитесь этим видео как вам удобно: в сториз, репостом или отдельной публикацией. Это очень важно, ведь в нашем обществе о жизни бездомных знают и говорят так мало. – По возможности, поддержите нашу деятельность финансово на сайте указанном в описании профиля @suka_zhizn. ⠀ Отдельная благодарность проекту @ihuman.official, за написание музыки к фильму и @simeon.pozdin за монтаж тизера 🖤 ⠀ Фильм снят при поддержке Международного Фонда «Возрождение» и Европейского Союза в Украине в пределах гуманитарной инициативы «Людяність і взаємодопомога». ⠀ #ПрямуємоРазом #MovingForwardTogether #ЛюдяністьВзаємодопомога #StopCoronavirus

A post shared by мы здесь помогаем людям. (@suka_zhizn) on

Через карантин на вулицях столиці збільшилася кількість безпритульних за рахунок заробітчан, які втратили роботу і не змогли оплачувати орендоване житло, а також не змогли повернутися додому через закриття залізниці та автобусного сполучення. І ця кожна людина потребує вашої допомоги.

Команда PRessA інформаційно супроводжує проект. Ми будемо щиро вдячні, якщо ви зробите власний добрий внесок – переглянете та поширите стрічку друзям та знайомим. А бажаючі зробити не лише інформаційний внесок, але й грошовий – можуть переказати кошти проекту suka_zhizn. Реквізити вказані на офіційному сайті організації.

Не будьте байдужими. Разом ми здатні зробити цей світ кращим!  🙌

P.S. Всі використанні фото у матеріалі належать проекту suka_zhizn.

З любовью, команда Press Association UA ❤️

Читати схожі матеріалі на соціальну тему:

В Україні з’явилося перше медіа з розслідуваннями екологічних злочинів