В Україні запрацювала аналітично-інформаційна платформа GreenPost. Це перше видання загальнонаціонального рівня, яке має на меті не лише об’єднати та скоординувати дії розкиданих по всій країні активістів, але висвітлює політично-економічну складову реформ, які Україна заявила в екологічній, медичній, аграрній та енергетичній сферах.

Всіх їх об’єднує знаменник під назвою СТАЛИЙ РОЗВИТОК. 

Видання у своєму розвитку в першу чергу робить ставки на гучні розслідування та роз’яснювальну журналістику. Як запевнили у GreenPost, вони не входять до медійних холдингів та не представляють інтереси жодних політичних груп. При цьому видання декларує свою відкритість до співпраці з експертами, блогерами та усіма небайдужими до соціальних та екологіних проблем, які вони висвітлюють.

Про що пишуть та які існують рубрики на сайті? 

Еко — найпопулярніша рубрика сайту. Особливу увагу присвячено розгляду таких підрубрик: зміні клімату, вирубці лісів, погіршення водозабезпечення, зменшення біорізноманіття, поводження з відходами, промислове забруднення та інше;

Здоров’я — популяризація доказової медицини, наукових відкриттів у медицині та висвітлення актуальних проблем здоров’я (коронавірус і медична реформа в Україні);

Енерго — популяризація зеленої енергетики, енергоефективності, тарифи та їх складова й аналітичне дослідження енергонезалежності України;

Агро — аналітичний аналіз реформи ринку землі, інновації в агросфері та популяризація екологічного агровиробництва.

На думку авторів  ідеї, онлайн-платформа greenpost.ua має стати місцем об’єднання, обміну інформацією та підтримки як для пересічних громадян, так і для ініціативних груп, регіональних некомерційних організацій та державних органів влади. 

«Оскільки громадяни з кожним роком все більше прагнуть особисто впливати на зміни в країні та брати участь в соціальних ініціативах щодо стану довкілля, якості медицини та безпечності продуктів харчування, то зараз важливо надати всю необхідну інформацію про здобутки та недоліки України у цих сферах, а також максимально показати міжнародний досвід», – говорить виконавчий директор GreenPost Катерина Пампуряк.

Яку роль відіграє Україна у боротьбі з екологічними проблемами в світі? 

Мало хто знає, що Україна вже кілька років є серед світових лідерів по формуванню нової кліматичної політики. Про це невідомо, бо більшість вітчизняних ЗМІ тема клімату не цікавить. Головне для рейтингів – екшн і політичні баталії. При цьому у провідних країнах світу екологічна політика, а саме наслідки зміни клімату на других-третіх позиціях державних пріоритетів після боротьби з тероризмом та соціального захисту населення.

«Ми вважаємо, що лише ЗМІ здатні вивести тему довкілля в пріоритети України на найближчі роки чи хоча б десятиліття. Тим паче, що українці вже досить голосно заявляють про необхідність врегулювання екологічного законодавства, запровадження, наприклад, штрафів за несанкціоноване забруднення річок, спалювання сухої трави чи браконьєрську вирубку лісів не тільки на папері. Зі свого досвіду знаю, що лише активна позиція ЗМІ та громадян – запорука запровадження реальних змін. Лише об’єднавши зусилля влади, бізнесу, громадянського суспільства і окремо взятих людей, ми зможемо говорити про зміну нашої ментальності і наближення  до західноєвропейських цінностей», – резюмує Катерина.  

Крім он-лайн платформи, щопонеділка виходить друкована версія видання GreenPost. В обох з них, окрім розслідувань, окреме місце відведено актуальним інтерв’ю з лідерами думок, експертами, ініціаторам реформ, репортажам та авторським аналітичним матеріалам. Також відслідковувати новини медіа можна на їх офіційних сторінках у соцмережах – Facebook, Instagram або у месенджері Telegram