Бізнес потребує достатньо знань та досвіду. Щоб бути у числі гравців, й того більше – переможців, потрібно щодня працювати над собою та знаходити шляхи для кращого розуміння ситуації, у якій ви знаходитесь, будь то відкриття ФОПу чи затримки у фінансовому плані. Ставте правильні питання і знаходьте на них відповіді у перевірених джерелах, найчастіше – це книжки. Тому пропонуємо вам добірку книг у яких найчастіше підприємці і знаходять відповіді.

“Атлант розправив плечі” – Айн Ренд

Чого навчить? Введенню бізнесу і попередить про його можливі засідки.

Будь-який досвідчений підприємець порадить вам прочитати цю книгу, перш, ніж ви приступите до справи. Ви “побачите” як живе бізнес, які ситуації можуть відбуватися, до чого вас може привести вибір в певних ситуаціях і до чого варто бути готовим.

 

“Найбагатша людина Вавилона  Джордж Семюел Клейсон

Чого навчить? Фінансової мудрості.

Той самий  #musthave для прочитання, тому що: інформативно, багато фінансової філософії, покаже що таке справжня “фінансова грамотність” і головне – дасть достатньо грунту для роздумів над тим, що відбувається у вас наразі, у фінансовому плані.

 

“Фінансист” – Теодор Драйзер

Чого навчить? Роботі з грошима їх звичному круговороту і факту ринку з можливими монополіями. Ризику і втратам.

Книга для тих, хто хоче зрозуміти суть фінансів у підприємницькій діяльності і не тільки. Оповідає книга про героя, який пережив Громадянську війну, а після почав шукати способи отримувати гроші, почав темну гру, через що потрапив до в’язниці. З новою свободою почалася нова монополія, гра на життя, де гроші мають свою роль …

 

“Бізнес 21 століття” – Роберт Кіосакі

Чого навчить? Підприємницькому мисленню. Ознайомить з фінансовими пірамідами ( сітковим маркетингом).

Книга дасть основне розуміння мислення справжнього підприємця і те, як варто для себе розуміти різні бізнес-процеси. Особиста рекомендація не читати її до кінця. Взяти тільки ту інформацію, яка вас цікавить.

 

“Моделювання бізнес процесів” – Раміль Кінзябулатов

Чому навчить? Основоположному розумінню бізнес процесів та роботі із ними.

Коли ви вже маєте правильне розуміння бізнесу, його цілей і правильно побудоване власне мислення, варто взятися за технічну частину і ця книга дасть вам потрібне розуміння, а як підтвердження / додаткові приклади, вам послужать відео блоги підприємців.

 

“Бізнес з Китаєм” – Дмитро Ковпак

Чому навчить? Коректному запровадженню бізнесу з Китаєм.

Якщо ви плануєте розпочати бізнес Китаєм або вже маєте, але при цьому з’являються якісь незрозумілі для вас проблеми, то ця книга для Вас. Дмитро – амбітний хлопець, який працює з Китаєм з 2008 року. Так само раджу підписатися на його сторінку в Інстаграм, там аналогічно будуть влучні поради.

 

“Шлях”- Коносуке Мацусіта

Чого навчить? Розумінню і важливості внутрішньої філософії бізнесу.

“Подібно до самураям, для яких недотримання формальностей їх професії вважалося ганебним, ми повинні поважати свою роботу і завжди стежити за її ходом до самого завершення”.

Дана книга про філософію компанії, про правильність внутрішнього організму бізнесу, його сприйнятті з боку співробітників і керівника. Ви побачите історію однієї з ключових компаній в світі, зрозумієте, що ж діється в голові у того, хто всім цим керує.

 

“Жорсткий Менеджмент” – Ден Кеннеді

Чому навчить? Коректному підбору персоналу та його розуміння.

Настільна книга успішних директорів, власників бізнесу. Ви зобов’язані навчитися правильно розуміти що таке персонал, як потрібно ставитися до робочої сили, за яку ви ж і платите. Можна назвати цей витвір “інструкцією норовливого автора”, чому так, ви зрозумієте вже після прочитання передмови.

 

Кілька важливих моментів, що треба пам’ятати
  • Ви власник – ви мозок компанії і людина, яка має розуміння про все що відбувається в компанії, саме ви приймаєте важливі стратегічні рішення. Ви будете першовідкривачем в будь-якому сегменті і навіть сантиметрі власного бізнесу. Ви самі побудуєте першу воронку, ви самі будете робити перший продаж і самі вирішите який скрипт буде у майбутніх менеджерів з продажу, самі придумаєте концепт, упаковку вашого першого продукту / послуги.

 

  • Не потрібно читати книги (по бізнесу першочергово) від кірки до кірки. Можна, але тільки якщо вона того потребує. У будь-якому випадку, ви берете тільки ту інформацію, яка вам потрібна. Але ця порада не варто впроваджувати тим, хто тільки починає освоюватися в цій сфері діяльності. Найчастіше бізнес література має вкрай чітке зміст, тому плутанини з контекстом виникнути не повинно, якщо ви належним чином оцінили свої знання.

 

  • У 21 столітті ви точно зможете знайти відповіді на будь-які свої питання, в книгах, в роликах на платформі YouTube, в Google, головне захотіти досить, щоб почати діяти.

Приємного читання!

Автор: Катерина Плохій