Якщо ви досі не знайомі з терміном Edtech, то ця стаття обов’язкова до вашого прочитання. Адже перспективи цього сектора дивують.

Але спочатку маленька довідка. Educational Technology, або просто Edtech, займається розробкою та введенням в освіту нових технологій. Найпростішим прикладом є платформи онлайн-курсів. Прикладами складніших технологій є віртуальна реальність та штучний інтелект.

Велика четвірка інвестує мільярди в Edtech ринок уже декілька років поспіль. Такі технологічні гіганти як Apple, Google, Amazon та Microsoft бачать у ринку освітніх технологій дві основні переваги. По-перше, вони отримують довічних клієнтів своєї продукції, викликаючи звикання у студентів. По-друге, ці компанії програмного забезпечення оцінюють у трильйони доларів потенціал ринку, який IT-індустрія досить довго ігнорувала.

Очікується, що до 2025 року інвестиції в освіту та навчання зростуть до 8 трлн доларів у всьому світі. У 2018 році цей показник сягнув майже 6 трлн доларів. Велика четвірка справді, щось знає, інвестуючи в ринок освітніх технологій.

В Україні ж Edtech ринок лише формується. Це пов’язано з низьким рівнем цифрових навичок серед населення та відсутності мотивації серед освітян використовувати нові технології у навчанні, що впливає на мотивації приватного сектора. Так за результатами дослідження новоутвореного Міністерства цифрової трансформації, 37,9% українців у віці 18-70 років мають цифрові навички на рівні нижче середнього, а ще 15,1% взагалі не володіють ними.

Попри низьку мотивацію використання цифрових новинок в Україні, ринок освітніх технологій в Україні розвивається. Деякі з них відомі далеко за межами України. Як от наприклад, додаток Grammarly, що перевіряє правопис англомовних текстів. Послугами додатку користуються мільйони користувачів, а офіс українського стартапу знаходиться у Кремнієвій долині. 

У 2019 році свої послуги запропонувала компанія HUMAN, що має намір об’єднати усі навчальні заклади в єдину освітню екосистему. До системи вже приєдналися десятки шкіл Києва, а в 2020 році приєднається і провідний університет країни – КНУ імені Тараса Шевченка.

 

Український ринок освітніх технологій найбільше ж відомий завдяки масовим онлайн-курсам. Таким чином популярність набирають освітні курси Prometheus та Edera, що пропонують українцям безкоштовну онлайн-освіту.

Сьогодні велика кількість українських компаній займається розробкою різних версій електронних щоденників для шкіл. Але популярністю цей продукт не користується, адже він не скасовує паперові щоденники та журнали. Тому наявність такої системи у державних школах лише створює подвійну роботу для викладацького складу. Але у разі дозволу МОН замінити паперову шкільну документацію на електронну, ситуація може кардинально змінитися.

Міністерство цифрової трансформації поставило перед собою грандіозну ціль цифровізувати українську систему освіти, що безумовно призведе до збільшення попиту на розробку освітніх технологій. Тому вже зараз можна прогнозувати, що Edtech ринок в Україні буде лише збільшуватися.

Автор: Ліліанна Айнцберн

Категории: Для бізнесуСлово