Телеграм – важливий у просуванні власного бізнесу чи блогу та дає безліч можливостей. Якщо раніше телеграм-канали публікували лише текст з фото чи відео, то з появою ботів можливості каналів стали ще більшими. Тепер за допомогою ботів можна дізнатись не лише про якість повітря у місті чи курс валют, а і полегшити роботу в діджитал-сфері. 

Сьогодні ми розберемо телеграм-боти, які допоможуть у просуванні каналу в Telegram чи блогу в Instagram.

              Що таке телеграм-боти та як вони працюють? 

Бот створюється всередині програми Telegram. Саме бот володіє розширеним функціоналом, на відміну від звичайних профілів. Алгоритми роботи ботів простий: всі команди, повідомлення, запити передаються програмному забезпеченню, що знаходиться на сервері розробника. А анонімний сервер, який виступає посередником, обробляє шифрування і здійснює зворотній зв’язок між сервісною програмою (утиліта) і користувачем.

Які боти порадите?

@UtmGeneratorBot – за допомогою цього боту можна генерувати онлайн-мітки. Потрібно скинути боту URL – адресу публікації, трафік, який потрібно відстежувати, і можна отримати готову адресу з вшитою UTM-міткою. 

@soberubot – бот збирає дані про підписників з декількох аккаунтів. Щоб почати роботу з ботом, потрібно відправити посилання на аккаунти, з яких хочете зібрати дані. Безкоштовна версія підтримує від одного до трьох аккаунтів, а платна версія дозволяє збирати дані аудиторії протягом місяця аж до тридцяти аккаунтів.

@buzzimalerts – тут можна відстежити згадки бренда або імені в телеграмі у реальному часі.  Перевага боту в тому, що можна слідкувати за трендами і настроями аудиторії. Для цього потрібно надіслати ключове слово. 

@lamprcompanybot – якщо потрібно відправити коментарі від будь-яких відкритих аккаунтів, то цей бот стане в нагоді. Щоб почати роботу з ботом, потрібно відправити лінк на аккаунт. Після чого вам будуть відправляти коментарі, що матимуть вигляд посилання на пост вже з готовим коментарем користувача. Бот стане корисним у пошуку зацікавлених клієнтів. 

@searcheebot – бот допомагає шукати телеграм-канали. Так, за допомогою нього, можна знайти канали як за ключовим словом, так і за тематикою каналу. 

@Buddy_the_bot – якщо потрібно знайти рекламодавців, влаштувати взаємопіар, то цей бот точно стане в нагоді. 

@TGStat_bot – бот збирає статистику з будь-якого телеграм-каналу. За допомогою бота можна дізнатися: число підписок, охоплення постів, яка кількість переглядів за день, а також – чи згадували даний телеграм-канал на інших ресурсах.  

@TransliterationBott цей бот є справжнім відкриттям. Пишучи текст, забули змінити мову? Бот все виправить! Варто відправити йому незрозумілий текст – і той миттю перетвориться в цілком читабельний.

Автор: Іванна Якуб

Читати попередні матеріали автора:

Де шукати підрядників PR-менеджеру?

Тролі в соцмережах: як реагувати на негатив