У світі існують сфери, які будуть актуальними незалежно від етапу розвитку людства: пов’язані зі сном, їжею, здоров’ям, спілкуванням. Однак постає питання конкуренції на ринку. Ви можете почати аграрний бізнес (наприклад: вирощувати овочі, пріоритетно картоплю і моркву), тільки це не означає, що почавши, у вас моментально підуть великі продажі і ви станете мільярдером на рідненькій картопельці. Аж ніяк, все залежить від ваших зусиль та ідеї. 

Завжди і все потрібно прораховувати, аналізувати, планувати, без цього все піде крахом. Це можна порівняти з процесом вішання дзеркала. Звичайно, можна на око примірятися та просвердлити дірки в стіні, а потім дивитися більшу частину життя в криве дзеркало, поки все не дістане і ви просто його викинете. Або можна заздалегідь прорахувати, де краще робити дірки і вішати дзеркало відповідно інтер’єру. Тож, далі  піде мова про бізнес-сфери, які завжди користуватимуться попитом у сьогоденному суспільстві.

Медична сфера

Повернемося до 4-х незалежних сфер, а саме – здоров’я. Це може бути все що завгодно, починаючи від протезів і закінчуючи додатком для запису до лікаря. Я б порекомендувала зайнятися розробкою ліків, по типу Американських “Колаген”, “Q10” та інші. Тому що гідного аналога поки що в Україні немає, а згадані препарати відносно дорогі.

Даний бізнес складний виключно на початку. Не враховуючи базові моменти організації бізнес-процесів, інструкція така:

  1. Знайти гідного фармацевта, який зміг би написати рецепт;
  2. Віднести рецепт в обрану лабораторію, для створення тестового екземпляра;
  3. При отриманні пробника, випробувати його (цей етап триває найдовше, оскільки препарат діє в накопичувальному плані).

За умови, що препарат насправді дієвий і він не має велику кількість протипоказань, можна займатися сертифікацією, упаковкою, масовим виробництвом і розповсюдженням по аптекам.

Аналогічну схему можна реалізувати і з будь-яким іншим препаратом, яке є в Європі, а Україна, поки що аналога не реалізувала.

Питання залишається в ціні і витратах. По закінченню процесів і отримання кінцевого продукту, подивіться на собівартість товару. Не факт, що люди будуть купувати дуже дорогий товар, в деяких ситуаціях клієнтам зручніше почекати товар з США і жити спокійно, або взагалі звернутися в компанію, яка продає такі таблетки в Україні. Тому тут настає момент залучення клієнтів, який полюбляють всі підприємці 🙂

Доставка

Я б назвала цю сферу – прямою дорогою в майбутнє. Ще кілька років тому всі кричали про реалізацію всіх можливих ідей пов’язаних з доставкою, однак це актуально і сьогодні. Тільки нещодавно почала бачити в метрополітені рекламу додатку замовлення авто для переїзду, висновок: – 1 ідея!

Локальна. Вже існує 3 активних додатки з доставки страв з ресторанів та продуктів з супермаркетів: Raketa, Bolt food, Glovo. Йтак само дуже багато різних власних доставок продуктів з супермаркетів, з магазинів. Ваше завдання: подумайте, що ще “не має коліс”, якого виду доставки ще не існує і реалізуйте. Як додатковий варіант, подумайте про різноманітність способів доставки. Як варіант – преміум доставка, такий ще не існує, а клієнти в Україні точно знайдуться.

Масштабна. Якщо ми про доставку по всьому світу, відразу ж приходить на розум слово “Дропшипінг”, про який я писала в одній зі своїх останніх статей:

Дропшипінг: що це і з чим його їдять?

Якщо коротко, то вам потрібно тільки організувати процес, з усіма домовитися і створити Маркетплейс (сайт де розміщені послуги \ товари від різних людей). Усе!

Бізнес вимагає мінімальних вкладень, ризиків і нервових клітин. Вам не потрібен цілий відділ продажів, навіть не потрібно спілкуватися з клієнтом, у вас спілкування відбувається виключно в текстовому форматі. Людина замовила товар, ви його везете і не забуваєте сповіщати клієнта про його стан, доставляєте товар, людина забирає, задоволений покупкою ставить 5 зірочок і вуаля!

Якщо говорити про конкуренцію, то тут вона відносна і залежить від 3-х чинників:

  •  ваша швидкість доставки;
  • зручність покупки;
  • асортимент товарів.

Таксі

Даний розділ має відношення не тільки до тих у кого є права на водіння автомобілем 🙂

В останні роки, послуга таксі стала особливо затребуваною та популярною, хоча б порахуйте, скільки разів на місяць ви катаєтеся на таксі, до того ж і ціна на дану послугу не може не радувати. Кататися в крутому авто за 50 гривень! Чим не рай? Однак, хтось користується службою таксі вимушено, а хтось виключно заради комфорту.

Що пропонується зробити?

Створіть свій автопарк! В даному стартапі потрібні першочергово потрібні грошові вкладення та вміння бачити наскрізь людину, яка перед вами стоїть.

Який алгоритм дій необхідний:

  • Вивчення сфери. Якщо у вас є права, спробуйте попрацювати вечір інший в таксі, поглянути на систему з іншого боку. Якщо у вас немає прав, то проконсультуйтеся з якимось таксистом.
  • Організація ресурсу. Подумайте тверезо, як саме ви готові вибудовувати свою систему. Вам потрібно придбати автомобіль або кілька, в залежності від ваших витрат.
  • Знайти умілих водіїв. Знову ж таки, все залежить від ваших побажань. Ви можете реалізувати себе в якості служби, яка надає машини в оренду для таксування. (Не рекомендую, оскільки до вас може прийти людина, яка ну ніяк, по першому враженню, не може нормально керувати автомобілем, але ви зобов’язані будете йому все надати. А потім море проблем з тим що він накоїть.) Або можете знайти водіїв, провести кілька співбесід і на постійній основі (може на ставку чи на відсоток), найняти водіїв. Однак, важливий фактор полягає саме в навичках обирати людей на посаду.
  • Оптимізація. Коли у вас є і водії, і машини, і вся система вже працює. Вам варто ще раз переглянути те, що ви створили. Якщо ви не бачите шляхів поліпшення, тоді необхідно продумувати подальше розширення (Наприклад: покупка нового типу автомобіля).

Тюнінг автомобілів

Продовжуючи автомобільну тему, поговоримо про його начинку. Як тільки машина потрапляє до свого власника, трепіт від покупки нового “члена сім’ї” не проходить кілька місяців.

Однак, пізніше, власник може зрозуміти, що йому чогось не вистачає, що він хотів щось би змінити в авто. На даний момент, локальні салони СТО заробляють доволі не малі гроші, оскільки аварії не перестають траплятися. А дуже відомий салон тюнінгу може отримувати в два рази більше заробітку, на відміну від його менш відомих конкуренти.

Від чого залежить даний бізнес? Від приміщення, вкладень і золотих рук і голови головного майстра. На щастя, в Києві чимало людей готові зробити зі свого малятка цукерку. Додати підсвічування, поставити бриф, поміняти колір на більш цікавий, замінити диски.

ОДНАК! Це єдиний стартап, який би я запропонувала відкласти на рік або два, тому що, цей бізнес дуже залежить від постачання та зовнішніх підрядників. Деякі деталі можуть бути вам недоступні через пандемії і т.д. Уявімо ситуацію, коли ви можете взяти дороге замовлення, однак деталей на ремонт просто немає і у цій ситуації ви втрачаєте гроші та клієнта.

Чому ж я тоді його врахувала в цьому списку? Все залежить від вашої винахідливості! Ви можете зробити настільки концептуальний салон, що люди, навіть за відсутності грошей, приїдуть до вас підфарбувати якусь крапочку. Звичайно, не варто забувати і про методи залучення клієнтів.

“Оформити підписку”

Створіть додаток, яке буде корисний для суспільства та вирішуватиме якусь проблему. Ідеї:

Додаток для батьків – шкільні повідомлення. Батьки можуть отримувати миттєві повідомлення про важливі події шкільного життя своїх дітей. Школи можуть отримувати всі оновлення про оцінки дітей, заняттях, святах, звітах, відвідуваності, домашні завдання і заходи. Зв’язок може здійснюватися через електронну пошту або месенджери. Батьки можуть навіть оплатити через додаток послуги навчального закладу. Обмін медіафайлів може також принести користь батькам і вчителям, оскільки вони спрямовані на підвищення успішності учнів і їх соціальної активності.

Додаток для планування подорожей. Планування поїздки може бути проблемою для багатьох людей. Точне додаток-помічник, здатний спланувати поїздку, стане кращим другом для будь-якого мандрівника. Все, що потрібно людині, це визначити бюджет, переважну природу і пейзаж, погодні умови, дати, сприятливі заходи та інші особливості місця. Через деякий час найцікавіша поїздка буде готова. Таке додаток буде популярно у багатьох людей бажаючих швидко вирішити проблему з плануванням відпочинку і подорожей.

Додаток для звітності в компаніях. Один з найважливіших етапів побудови бізнесу в компаніях – формування звітності, для введення графіка ефективності. Часто можна зустріти керівників, які хвилюються за те що б співробітники виконували поставлені завдання, а не просиджували робочий день. Додаток конкурентом буде: Trello. Створіть то, що буде зручніше і ефективніше по дизайну і використанню.

Чому ж саме “оформити підписку”? Уявіть собі картину, коли ви вже створили якісний додаток, воно працює, воно популярно і воно має розділ “преміум”, де буде набагато більше корисних функцій. Прибуток з таких підписок, за умови успіху додатки, досить велика і довгостроковість цього прибутку залежить від безперебійності його роботи, щоб люди менше користувалися службою допомоги.

Створюйте, кайфуйте, хизуйтеся продуктом і заробляйте гроші!

Новий этап VR \ AR

Технології впевнено крокують уперед і кожен день з’являються нові винаходи, обладнання та програми. Нещодавно ті ж роботи для прибирання підлоги були для всіх новинкою, а не сьогодні! Майже в кожному будинку маленькі помічники вже катають на собі котів;) Всі геймери чекають коли буде повне занурення, а водії чекають літаючі авто. Винаходьте, або знаходьте того, хто може це зробити. Будьте першими, запатентуйте винахід і тоді точно станете лідером в індивідуальній ніші.

Що можна придумати та над чим працювати?

  • 3D-фільми: фільми вже розробляються в 360-градусної віртуальної реальності.
  • Маркетинг нерухомості: уявіть, що ви шукаєте новий будинок і можете в режимі онлайн пройти через віртуальну реальність будинку (або декількох будинків) які вам демонструють, не встаючи з крісла або за робочим столом.
  • Ігри: VR революціонізує ігрову індустрію, нові ігри для VR випускаються майже щотижня, це величезна перспективна індустрія
  • Вправи з тімбілдінгу: об’єднайте заходи щодо тімбілдінгу за допомогою групової віртуальної реальності.
  • Взаємодія в соціальних мережах VR: друзі та знайомі можуть спілкуватися в віртуальному онлайн-просторі.
  • Навчання: VR може надати набагато більш високу ступінь реалізму в сценарії навчання. Наприклад, такі компанії, як UPS, запускають нові програми навчання водіїв-перевізників з використанням віртуальної реальності.
  • Медитація: VR ідеально підходить для індивідуальної медитації.

Смарт будинок

У сучасному світі усе йде до того що, усе буде на голосовому інтерфейсі, продовжіть цю ідею. Створіть будинок, котрий захочуть усі та зможуть купити. Наприклад: придумайте “живу систему освітлення”.

Пропоную згадати фільм “Аватар” із синіми людьми, як вони йшли у лісі по стежинці, яка підсвічувалась від дотику. Аналогічну систему можливо розробити і для будинку. Людина буде йти по будинку, а світло буде вмикатися та вимикатися автоматично у відповідних частинах.

Система створення такого бізнесу подібна до інших. Здобути експертність у власному обличчі, або запросити головного експерта, котрий буде регулювати та реалізовувати процеси. Здобути пробний вигляд продукту, протестувати, створити оформлення, реалізувати на ринку, продати.

Креативте, видумуйте нереальне, але пам’ятайте про здоровий глузд.

Сайт знайомств у вузькій галузі

Знову згадуємо незалежні галузі: спілкування. Наразі користуються популярністю такі додатки, як Tinder, Badoo й час від часу люди хочуть більш вузьких знайомств.

Наприклад, дівчина із сфери IT хоче собі хлопця з подібної сфери. Тож, ви можете створити додаток для співпадінь пар айтішників. Питання буде лише у рекламі для додатку, щоб створити трафік та було кому, між собою знайомитись 🙂

Отже, перейдемо до висновків. Будь яка ідея може стати успішною, якщо докласти максимум зусиль та мати бажання. Я ж лишень підкинула декілька ідей, які можуть вас наштовхнути на гарну думку або на власну ідею. Головне, реалізовувати те, що буде актуально у сучасному суспільстві. Пробуйте, креативте, знаходьте однодумців. Бажаю успіху у реалізації ваших ідей 😎

Автор: Катерина Плохій

Читати попередні матеріали автора:

Різдвяні свята з Coca-Colа. Як червоний фургон став головним передвісником Нового року

Як оптимізувати бізнес під час карантину?