Спекотне літо почалося з не менш цікавих трендів. Ми зібрали для вас чотири запаморочливих і подекуди загадкових віянь, що вже набули широкої популярності в TikTok та розлетілися по іншим соціальним мережам.

Розслідування зникнення Даші Бульби

Передісторія

У 2016 році українська модель Даша Бульба, що працювала в Шанхаї (Китай) зникла безвісти. Офіційна версія поліції – самогубство, мовляв останній раз телефон Даші працював поблизу водойми. Поліція вирішила, що Даша вчинила самогубство. Однак у цій історії не все так просто: тривалий час батьків зниклої намагалися запевнити, що їм не варто прилітати до Шанхаю. Записи з камер відеоспостереження дуже довго не показували ані батькам, ані загалу. Щодо версії з самогубством – теж доволі багато питань: поліцейські сказали, що в них у водоймі є місця, де збирається весь бруд, тож речі Даші або ж її тіло мали б знайти. Однак, вони нічого не виявили, тобто поліціянти протирічать самі собі.

Коли батько Даші прибув до Шанхаю, то дізнався від сусідок, що їх допитували приблизно вісім годин і на них здійснювали психологічний тиск. Просили визнати, що Даша зловживала наркотичними речовинами. Також було виявлено, що друга Даші Павла Донга (Донгузашвілі) не викликали на допит, хоча він був доволі близьким другом дівчини та міг володіти важливою інформацією. Однак коли українське консульство подало ноту, Павла все ж запросили на допит. Після цього він покинув Шанхай, де проживав п’ять років.

Роль TikTok у розслідуванні

Тему зникнення Даші підняли в TikTok ще в лютому, одначе популярності вона набула тільки на початку червня. Небайдужі створювали акаунти, де проводять власне розслідування. Їм вдалося зв’язатися з другом Даші з Китаю, який розповів, що дівчина часто бувала в компанії дивного китайського промоутера. Також знайшли ще один акаунт дівчини – Дар’я Кротова. Активісти не раз показували листування з друзями Даші, які поводять себе доволі дивно. Той самий Павло вимагає гроші за інформацію про подругу та щоразу видає нову версію подій. Дехто також говорить неправдиву інформацію або ж одразу блокує після згадки про зникнення Даші.

Що ми можемо зробити? Ми можемо поширювати інформацію про зникнення Даші, аби надати розголосу справі. Також ми можемо слідкувати за хештегом #дашабульба, де і публікуються нові матеріали щодо справи.

У стилі 90-х

Усі ми любимо пригадувати минуле: ті самі жуйки з наліпками, які зникли з продажу, канали з мультфільмами, яких більше немає, яскраві 90-ті. Користувачі TikTok вирішили насолодитися ностальгією сповна. Використовуючи фільтр «У стилі 90-х», вони публікують відео, де за декілька секунд перетворюються на молодшу версію себе. Як виявилося, це не дивовижний монтаж, а неймовірна схожість батьків і дітей. Цей тренд – чудова змога зберегти не тільки в пам’яті, а й на телефоні теплі моменти з близькими.

[as]

Напевне, ви вже бачили короткі, одначе влучні відео, де наприкінці можна знайти напис [as]. І б’ємося об заклад ви й гадки не маєте, що це значить. Розповідаємо: це скорочення від словосполучення «adult swim», що дослівно перекладається «купання для дорослих». Це блок передач на каналі Cartoon Network, де з 20:00 до 05:00 транслюються передачі та шоу для дорослих. У цьому блоці раніше публікувалися нестандартні для телебачення формати, наприклад, листи від телеглядачів. Одначе TikTok модернізував задум: ці короткі відео дають життєві поради, де наприкінці неодмінно можна побачити той самий напис: «adult swim».

FakeMedia

Цей тренд набув популярності за досить короткий проміжок часу. Його ціль – показати, що соціальні мережі брешуть нам щоденно. Люди демонструють спочатку так, як їх можна побачити в мережах, а згодом показують свої «недоліки»: розтяжки, пігментацію шкіри, акне, волосся на тілі. Ці відео мають на меті знищити вигадані стандарти краси, які просувають соціальні мережі та нагадати, що мати волосся на тілі, не накачане тіло та друге підборіддя – нормально.

Авторка: Іванна Плисківська