Чи пам’ятаєте ви ті часи, коли вся родина збиралася біля телевізора і чекала певного часу, щоб подивитися неймовірний музичний перформанс? Згадають лише одиниці, але новорічні (та й не тільки) мюзикли – унікальна сторінка, ціла епоха музичного і телепростору. Для когось це просто атмосферний фон для настрою, а для когось цілий ритуал, без якого Новий рік не Новий рік. У будь-якому випадку новорічні шоу додають святу веселощів та повертають у минуле, навіючи дух ностальгії.
У чому ж феномен шаленої, але і такої ж швидкоплинної популярності?
Що таке телемюзикли і з чим їх їдять?
Назва «музичні фільми» ( а саме так ще називають телемюзикли) очевидно говорить сама за себе. Тут присутнє усе від естрадної класичної музики до драматичного мистецтва, це своєрідна інтерпретація музики у візуал, який кіномитці намагаються передати усіма можливими виражальними методами і засобами.
Ефект від перегляду стрічки покликаний допомогти фантазії якомога детальніше відчути і пропустити крізь себе усю глибину емоцій та почуттів, закладених у картину. Тут найважливіше – настрій, створений і переданий глядачу: легкий, ненав’язливий і виключно позитивний. А у період новорічних свят саме тематичні мюзикли створювали неймовірну атмосферу, котру неможливо було передати нічим іншим.
Особливою ознакою вітчизняних і близько закордонних картин була участь виключно зіркових акторів-співаків, відповідно саме вони спричиняли високі рейтинги переглядів. Авжеж, незвично було побачити улюблених знаменитостей в образах добре знайомих персонажів казок, легенд та історій. Шалену популярність у свій час отримали мюзикли з улюбленою усіма провідницею Вєркою Сердючкою, спектаклі з Аллою Пугачовою, Богданом Ступкою, Миколою Яковченком та іншими.
Але ж куди це все поділося?
Що сталося з мюзиклами і куди вони зникли?
Зараз на екранах украй рідко можна побачити новорічні музичні фільми нового виробництва, у крайньому випадку вони виходять у прокат раз на пару років і уже не такі значні за розмахом. Чому? У першу чергу це сталося через великі витрати на продакшн та дуже низьку окупність. Забезпечити фінансово і матеріально таку вагому картину не під силу самостійно державним або приватним телекінокомпаніям. Вони переходять у новий формат, частіше не телевізійний, наприклад, у театральні спектаклі чи вистави.
Чи можна сказати, що новорічні мюзикли – прожитий етап?
Звичайно, що ні. Вони все ще продовжують радувати око поціновувачів атмосферних веселощів і старих добрих святкувань. Не в такому форматі як раніше, проте медійники з усіх сил намагаються створити глядачам прекрасний новорічний настрій. Наприклад, цього сезону в прокат вийшло шоу «Нова Снігова Королева», сучасна адаптація відомого літературного твору у виконанні циркових артистів, відомих зірок, співаків та купи спецефектів.
Тому можемо запевнити – новорічні мюзикли нікуди не зникли, вони адаптувалися під нові реалії і вимоги глядачів і надалі продовжують творити для нас неймовірну святкову атмосферу.
Авторка: Ліза Москаленко
Попередні матеріали цієї авторки: