Микола Сєрга

Чи мріяли ви у дитинстві потрапити в телевізор? Стовідсотково можемо запевнити, що кожна п’ята дитина хоч раз уявляв себе у кадрі, але не знала, що треба робити для того, щоб опинитися там. І зараз для маленьких мрійників та уже дорослих фантазерів ми розкриємо всі тонкощі та секрети цієї нелегкої, але надзвичайно цікавої професії. А допоможуть нам у цьому професіонали своєї справи.

Професія телеведучого є затребуваною у наші часи, українському медіа не вистачає реальних професіоналів, які б якісно виконували свою роботу. В Україні існує багато телешкіл, профільних кафедр та інститутів, які працюють над підготовкою фахівців у сфері візуальних медіа. Серед найвідоміших – Київський національний університет культури і мистецтв, який пропонує бакалаврську програму «Ведучий телепрограм», Навчально-науковий інститут журналістики КНУ, який готує бакалаврів освітньої спеціальності «Ведучий програм телебачення», курси телеведучих телешколи Showmax та інші. Але чи вистачає диплому для створення успішної кар’єри телеведучого?

Які вимоги висувають експерти до майбутніх тележурналістів? 

По-перше, приваблива зовнішність і приємний тембр голосу (чітка дикція, яку можна напрацювати, також відіграє важливу роль). Цей критерій є, мабуть, найголовнішим при відборі кандидата на посаду ведучого. Телеканали не допускають в ефір людей з татуюваннями на видимих місцях, людей з обмеженими можливостями, дефектами зовнішності чи мови. Гарний не лише у професійному плані телеведучий – запорука успіху і високих рейтингів телеканалу та впізнаваності бренду.

Як стати телеведучим. успішний телеведучий хто він

Чи відіграє роль диплом при працевлаштуванні? Безумовно, що так. Адже базові знання і вміння ніхто не відміняв, тому у будь-якому разі слід задуматися про профільну освіту. Something more? Куди ж без досконалих знань хоча б однієї іноземної, бо це маст хев сучасної особистості. Експерти визначають ще купу як особистих, так і професійних якостей, які мають бути притаманними загалом кожному медійному працівнику, тому слід подбати про те, щоб ваші навички були хоча б на мінімальному рівні. 

А як це усе працює на ділі? 

Про це нам розповіли головні герої сьогоднішньої теми.

Микола Сєрга – відомий український телеведучий, співак та поет, чия поезія заполонила інтернет та миттєво розлетілася на широку аудиторію. Різностороння діяльність Миколи принесла йому популярність ще у далекому 2009, коли хлопця помітив Констянтин Меладзе і дав йому можливість розпочати сольну кар’єру. Опісля відбувся різкий стрибок і миттєвий зліт після «Орел і Решка». Про те, як не боятися і стати успішним телеведучим Микола Сєрга розповів ексклюзивно для PRessA перед своїм поетичним вечором в UNIVERSUM HALL:

📌 Якщо ми говоримо про телебачення у такому вигляді, як воно існує зараз, то тут не існує універсальної формули, за якою можна вивести і створити образ ідеального телеведучого. Треба щиро любити те, що ти робиш, закохатися і обожнювати свою роботу, тоді ти будеш відчувати себе на своєму місці, бути собою і, відповідно, будеш чіпляти. Харизма? Так, вона теж важлива. Але знову ж, все відкривається тоді, коли ти гориш своє роботою. Манеру, подачу, позиціонування себе, голос – усе це можна тренувати, штучно зробити. Найголовніше те, щоб було про що говорити. Говорити, коли є що сказати. 

Микола Сєрга телеведучий, як стати успішним телеведучим

 А що думають майбутні телеведучі?

Назар Войтенков, студент 4 курсу спеціальності «Ведучий програм телебачення» Навчально-наукового інституту журналістики КНУ вважає, що найкращий спосіб створити круту кар’єру телеведучого – почати роботу в медіа як журналіст. Це дасть можливість просувати себе та творити своє портфоліо безпосередньо у цій сфері, щоб в майбутньому бути поміченим. 

📌 Я все ще щиро сподіваюсь, що цінність людського потенціалу нікуди не зникла і залишається такою ж важливою, як і раніше, а значить досягати бажаних висот можна без впливових зв’язків чи великих грошей. Для цього слід безперервно працювати над удосконаленням своїх умінь, постійно підживлювати свою «батарейку», оновлювати своє портфоліо та багато працювати. Адже професія телеведучого подібна до ліхтаря – чим більше ти працюєш, тим яскравіше світишся. Телебаченн я– це не тільки про медіа та журналістику, це ще й шоу бізнес, тому тут треба вміти крутитися. Як я вже зрозумів, не існує усталеної формули, усе залежить від того, наскільки сильно ти цього хочеш і як багато для цього ти хочеш зробити.

Тож, аби з головою зануритися у вир телебачення та стати успішним ведучим варто усвідомлювати чи дійсно ви цього бажаєте. Хочете? Тоді уперед!

Авторка: Ліза Москаленко

Попередні матеріали цієї авторки: