Tanya Li телеведуча М1, М2, радіоведуча Люкс FM та співачка. Працювала на «Русское Радио Украина» та була учасницею групи «Selfy». PRessA поспілкувались з Тетяною про її шлях до успіху, мотивацію, сміливість до змін та вміння реалізуватись у трьох сферах одночасно.

 

📌 Таню, Ви переїхали із Запоріжжя в Київ, вступили на економічну спеціальність, але потім кардинально змінили вид діяльності. Як це сталось і чому?

Всі події, які відбувались зі мною після переїзду до Києва, були доленосними! Насправді, вступ до економічного університету був з самого початку самообманом. Проте батькам хотілося, щоб я мала «серйозний» диплом після завершення гімназії з золотою медаллю.

Я займалася творчістю з самого дитинства, але паралельно писала наукові роботи та брала участь у ораторських змаганнях. Завжди розривалася між наукою та творчістю! Та все стається саме так, як повинно! Тепер я дякую собі і батькам, що з самого дитинства черпала знання, які допомагають мені і досі. Коли навчалася в економічному, складно було приховувати свою творчу сторону. А вже на початку другого курсу друзі познайомили мене з майбутнім продюсером! 

📌 Чому після стільки років роботи, вирішили покинути групу Selfy? І чи були сумніви та переживання перед чимось новим?

Це було найскладніше, проте найправильніше моє рішення! Selfy — продюсерський проєкт, в якому мої можливості для розвитку були обмежені. Та навіть прикладаючи максимум зусиль від себе, ти не можеш вплинути на роботу всієї команди.

Якщо ти хочеш бути успішним, ти повинен постійно розвиватися і йти в ногу з часом. Коли зупиняється розвиток, починається деградація. Тому, коли цей момент настав, я вирішила рухатись далі самостійно. Набралася сміливості і не прогадала. 

📌 Як розпочалось ваше кар’єрне зростання, як радіотелеведучої і які навички знадобилися?

Моя кар’єра ведучої розпочалась шість років тому! Жодні зусилля і робота над собою не бувають зайвими. Не кожен ведучий може стати артистом, і не кожен артист може стати ведучим. Сцена вчить правильній постановці голосу, але не завжди вчить правильній постановці мовлення.

Вміння гарно працювати на камеру ще не гарантує того, що люди захочуть вас слухати! А це особливо важливо в професії радіоведучого. Тільки симбіоз усіх цих навичок і постійна робота над собою можуть дати гідний результат. 

📌 До вас на радіо приходить багато відомих зірок. Чи є хвилювання і як ви з цим справлялись?

Оооо так! Хвилювання завжди було і є досі! Навіть враховуючи той факт, що з більшістю зірок нашого шоу-бізу я знайома особисто! Я завжди відчуваю відповідальність, тому невеличке хвилювання присутнє на кожному інтерв’ю в прямому ефірі. Тим паче, що зірки шоу-бізу – дуже чутливі натури. Головне – вчасно відпустити усі переживання і кайфувати від моменту! 

📌 Який секрет того, що саме Вас серед великої кількості учасниць обрали ведучою музичної програми?

Мабуть, про це краще розказали б продюсери телеканалів М1 та М2! Але, на мою думку, вирішальними стали декілька моментів. По-перше, я була собою, щирою, відвертою, енергійною, з палаючими очима. По-друге, високий рівень володіння українською мовою, дикція, постановка голосу. Ну і, по-третє, я трудоголік, абсолютний фанатик своєї справи, це видно здалеку і одразу відчувається! Я готова була розвиватись і багато працювати!

📌 Які найкурйозніші ситуації можете пригадати під час роботи на радіо та телебаченні?

Якось було, що після виходу в ефір на Русское Радио Украина, нам з моїми колегами-ведучими забули вимкнути мікрофони! Хвилин через 10 наших «закадрових» розмов та жартів, нам почали писати слухачі і повідомили,що в ефірі все було чути.

Десь ще місяць після цього ми нервово, по сто разів перевіряли, чи вимкнуті у нас мікрофони, і щоразу сміялись! Ще більший веселий факап був на одному відомому фестивалі, який проводить телеканал М1 у Скадовську. Де мене з іншою ведучою забули вимкнути з прямої трансляції, в той час, коли нам у навушник повідомили, що ефір завершено!

Про це ми дізналися, коли переглядали архіви через тиждень часу! Такі ситуації можуть бути кумедними, але насправді вчать тому, що поза ефіром, коли здавалося б вимикається камера, все одно треба поводитись пристойно.

📌 Багато кому важко реалізуватись у одній сфері, а Ви окрім радіо та телебачення займаєтесь творчістю: написанням власних пісень. Як Вам вдається все встигати?

І це ще далеко не все, що я намагаюся встигнути! Я намагаюсь не пропускати можливості, які відкриваються переді мною, і бути вдячною всесвіту за кожен новий шанс! Я максимально гармонійно себе почуваю, поєднуючи ці три напрямки!

Співати на сцені, ділитися своїми емоціями через пісню – те, що я ніколи і нічим не зможу замінити. Теле- та радіоведучою я стала вже будучи співачкою, і все це – ще один спосіб взаємодії, обміну емоцією зі своїм слухачем і глядачем.

Все це – про музику і про творчість, а значить, неодмінно має бути присутнім у моєму житті! Хотілося б, щоб у добі було більше, ніж 24 години, але маємо те, що маємо. Все можна встигнути, якщо мати бажання і правильно розпоряджатися своїм часом.   

📌 Чи бувають перегорання та як ви з ними справляєтесь, боретесь?

Звісно. Вигорання, емоційне та фізичне виснаження – те, чого уникнути практично неможливо, коли віддаєшся своїй професії на всі сто. Особливо, коли цих професій три! Такі періоди треба приймати з розумінням.

В такі моменти мені хочеться побути наодинці з собою, виїхати в ліс, послухати природу, побути в тиші або біля водойми. Якщо є можливість виїхати на декілька днів в інше місто або країну – все як рукою знімає. Але таку розкіш в нашій професії з щільним графіком собі можуть дозволити одиниці. 

📌 Існує думка, що вища освіта не потрібна для отримання професії мрії. Як ви вважаєте це правда? І які насправді навички чи курси необхідні?

Для отримання професії мрії потрібне перш за все ваше щире бажання! Потрібна готовність працювати і шалена жага розвиватись та рости професійно, попри всі «але». Я стала магістром економічних наук, при цьому пов’язала своє життя з телебаченням, радіо та шоу-бізнесом, не маючи при цьому відповідного диплому.

Чи означає це те, що вища освіта не потрібна? НІ! Університет дає знання (якщо ви звісно хочете їх отримати), розширює світогляд та вчить вирішувати завдання. Якщо ви готові самотужки освоїти всі необхідні нюанси професії – сміливо беріться за справу, у вас все вийде. 

📌 Яку пораду можете дати молодим людям, які шукають свою сферу діяльності?

Не бійтесь робити спроби! Прислухайтесь до себе! Стежте за собою, своїми відчуттями і реакціями на різні види діяльності. І ніколи не відмовляйтесь від того, від чого у вашій душі палають вогники! І пам’ятайте, що у всесвіті є мільйони шансів, щоб ваші мрії втілились у життя! Вірте у себе, шукайте, і ви обов’язково знайдете те, що буде надавати вашому життю особливий сенс! 

Спілкувалася Анна Завірюха

Читати попередні матеріали цього автора: 

Нативна реклама. Яка існує та чим відрізняється від звичайної?

Програми для монтажу: як зробити яскравим свій Іnstagram