Щоденник PR-менеджера. Частина № 7
Таки наш автор просто обожнює обговорювати тему інформаційного приводу. Чому? Не дивно, адже без цікавинки в інформації – сенсу немає. Розповідаємо як народжується інфопривід та як ним користуватися.
Згадаймо, інфопривід – це хайповий елемент, цікава інформація, причина, чому про вас має говорити аудиторія та слід писати у ЗМІ. Інфопривід буває слабкий, цікавий та хайповий. Можемо розділити його на такі три умовних категорії значимості.
Слабкий – часто той, який ви вважаєте сильним щодо вашої компанії, проте з точки зору значимості для спільноти – він не є важливим. Приклад, “ваша компанія у цьому році перевершила саму себе і виготовила рекордну кількість продукції”. Чесно? Всім однаково… Читачі не причетні до вашого підприємства.
Цікавий – інформаційний привід про вашу компанію, що викликає емоції. Приклад: “Компанія Х змушує всіх своїх працівників дивитися позитивні мультики замість роботи щопонеділка, щоб покращити їх мозкову активність”.
Хайповий – зазвичай той, що стосується великої частини суспільства та дійсно вражає. Зазвичай це широкі соціальні питання. Приклад: “Компанія Х розробила дослідження в рамках якого ми дізнались, що кожна друга жінка недооцінює свою вроду”.
За розміром інформаційний привід можемо поділити на маленький (в рамках однієї статті), середній (в рамках декількох каналів комунікації – соціальні мережі, статті) та масштабний (статті, соціальні мережі, величезна активність спільноти).
Тож як створити інформаціний привід?
Здається, що у компанії все чудово, тихо спокійно та стабільно. Більшість маркетологів та власників компаній на цій ноті спробує звернутися до рекламної агенції і… вчинить неправильно. Адже у рекламної агенції зовсім інші задачі. Справжній інфопривід не має бути блискавкою, наближеною до комерційного “купи-продай”, він має бути аналітичним, продуманим та залишитися в умах людей. Він не має бути яскравою секундною блискавкою, він має бути довгим штормом з громом.
Правильний крок – це піар та аналітичний підхід без крикливих слоганів, проте з аналізом, креативною роботою і вражаючими фактами.
Як робити з мухи слона? Покрокова інструкція без протипоказань та жовтого піару
1. Аналізуємо компанію. Хто ви такі, цим потенційно можете вразити суспільство. Можливо у вас є доступ до цікавих досліджень ?
2. Аналізуємо ЗМІ. Які ЗМІ читає ваша аудиторія та яким ЗМІ ви могли б бути корисні з точки зору інформації?
3. Досліджуємо тренди у ЗМІ щодо вашої сфери. Коли останній раз відбувалися хайпові значущі інфоприводи у схожих на вашу компаніях?
4. Аналізуємо вашу аудиторію. Якими проблемами вона переймається, про що мріє? Через які саме емоції та теми ви можете до неї достукатися?
5. Креатив. В рамках зібраної інформації створюємо креативну ідею, яка підштовхне фактаж інформаційного приводу.
Як бачимо, натхнення вам потрібне тільки на пункт 5. Головне – аналіз, розуміння своєї аудиторії, неймовірні факти і – креатив.
Не бійтеся вибитися серед безкінечного інформаційного потоку. Генеруйте інформацію цікаву широкому колу людей. Робіть корисні суспільству дослідження і думайте не тільки про свою компанію, але і про інформаційну користь від вас для аудиторії.
Автор: Ярослава Католик
Читайте також попередні матеріали автора: