Як це – навчатися в Америці безкоштовно? Чому корисно займатися волонтерством? Які можливості відкриває американська система освіти? Про це розповіла Марія Котова – студентка United World College of New Mexico, активістка, яка у 17 років виграла грант на безкоштовне навчання в Америці.

Зараз Марія працює аналітиком у Венчурному фонді стартапів. Дівчина розповіла про навчання та життя в Нью Мексіко, а також поділилась своїм досвідом та планами.

📌 Маріє, як ти потрапила у волонтерську організацію та чому це було важливо при вступі за кордон?

Спочатку я поїхала до освітнього табору братів Кличків, після чого потрапила у волонтерську організацію “Klichko Foundation”. Вона спеціалізується на соціальних проектах і заходах. Далі запросили на проект його дружини Хайден Панеттьєрі в UNICEF. Я працювала у відділі “U-Report” – це SMS-запити для молоді. На презентації проекту ми з подружкою зустріли главу. Вирішили, що це чудова нагода познайомитись та запропонувати допомогу.

Згодом він додав у “друзі” в Фейсбуці, написав і ось так ми потрапили в U-Report. Закордоном дуже важлива активіська діяльність та участь у благодійних проектах. Стосовно волонтерської організація в Америці – це було частиною мого навчання, тобто в IB-дипломі ми повинні були відпрацювати певні години волонтерства.

 

Закордоном дуже важлива активіська діяльність та участь у благодійних проектах.

 

Я вибирала між різним волонтерством: працювала у жіночій колонії (US detention center for women), вигулювала собак та тренувала пітбулів у притулку. Ми навіть працювали у початковій школі – допомагали дітям на уроках, розповідали про свої країни.

На фото: Марія Котова

📌 Які були етапи відбору на безкоштовну освіту? Чи складно було перемогти?

Я поїхала за програмою UWC (United World College), етапів було чотири. Спочатку заповнювали анкету з рекомендаціями, оцінками, есе. Після чого проводили Skype-співбесіду, а далі всіх фіналістів запрошували на другий тур, де у нас були групові завдання, знову писали есе, але уже під наглядом суддів.

Третій етап – особисті інтерв’ю, групові ігри на яких оцінювали поведінку, комунікацію з іншими. Було складно, бо перемогла я лише з другої спроби. На першій спробі я дійшла до фіналу, але мене не обрали.

На якій спеціальності навчалась та чому обрала саме її?

Я вчуся на математиці і фінансах. Спочатку вступила на політику, але зрозуміла, що це не зовсім те, що хочу. Коледж дуже гнучкий зі спеціальностями: вчишся в університеті два роки, щоб спробувати різні предмети і в підсумку визначитися.

Політика була найскладнішим для мене предметом. Ночами писала есе і нічого не виходило, отримувала низькі бали, в той час як виконувала з легкістю вищу математику. Я подумала, що в цьому є якийсь сенс та на другому році змінила свій диплом політики на математику. Звісно, це дуже допомагає у фінансах, економіці, адже у будь-яких економічних моделях задіяні математичні обчислення.

 

Мені дійсно хотілося мати вплив на те, що відбувається в світі.

 

Чому обрала саме цю спеціальність? Відповідь проста: тому що найкраще давалося. Мені дійсно хотілося мати вплив на те, що відбувається в світі. Кожен бажає мати значущу роботу. І в економіці з математикою я знайшла ідеальне поєднання значущого і улюбленого. Наприклад: зараз я працюю в Венчурному фонді стартапів аналітиком.

Вивчаю майбутні проекти і вирішую давати інвестиції або ні. Мені здається, це дуже важливо, адже рішення про інвестиції несе дуже великий вплив на світ завтра. Грубо кажучи куди спрямувати гроші те і буде розвиватися.

📌 Розкажи про перший рік навчання в Америці? Які були складнощі?

Перший рік в Америці був дуже складним , тому що мені було 17 років, вперше поїхала сама на інший континент. Труднощі були і в комунікації: знати мову для навчання і спілкування це різні речі.

Мені не вистачало свого характеру англійською мовою: десь мовчала, десь не могла пожартувати так, як я можу пожартувати або проявити характер так, як би я це зробила рідною мовою. Запам’ятались і похіди з наметами в гори. Коли я спала, побачила лося поруч зі мною і таких емоційних потрясінь багато.

 

Труднощі були і в комунікації: знати мову для навчання і спілкування це різні речі.

 

Які були переваги та недоліки навчального закладу?

Із недоліків було харчування: “пластикова” їжа, без вітамінів. Також, незважаючи на нереальну природу та клімат, штат Нью Мексіко бідний та туристично не цікавий. Але переваг все одно більше.У своєму закладі мені подобалися багаточисленні ресурси та програми мистецтва.

Наприклад: для навчання музичному мистецтва мені додатково оплачували уроки вокалу і фортепіано.Багато ресурсів виділяється саме на вдосконалення програм. Також, унікальне розміщення – ми жили в замку, а навколо природа. Інтернаціональність команди та різноманітність культур дуже подобалась.

📌 Що б ти порадила студентам , які хочуть вступити до іноземного ВНЗ?

Я б дуже сильно порадила робити осмислений вибір навчального закладу. Не вступати у іноземні ВНЗ тільки тому що вони за кордоном або рейтингові. А вступати тому що подобається саме там предмети або вчителі, програми. І наостанок, раджу не зважати на думку батьків щодо майбутньої професії, адже це бажання та вибір кожного.

Спілкувалася Ольга Бондар