В житті неорганізованої людини часто відбуваються ситуації, через які нервові клітини активно зникають, а у людини, якого ж навпаки все органічно організовано – відчуває себе завжди спокійно, майже не знає про поняття “рвати волосся на голові”. Хочете так само, як в останньому варіанті? Тоді продовжуємо!

Зараз я перерахую пару рекомендованих пунктів, реалізуючи які ви будете відчувати себе зовсім по-іншому, завжди будете в гарному настрої, майже не нервувати і правильно реагувати на ситуації (не на шкоду своєму здоров’ю!) Поїхали!

Планування

Ні для кого не секрет, що планування справ може оптимізувати ваш день.
Як це можна зробити?

– плануйте на день раніше.
– Фіксуйте графік. Сьогодні існує море способів розписати свій графік – блокнот, планер, додаток, замітки або будильник в телефоні, навіть звичайні самоклеючі стікери підійдуть. Питання тільки в тому, що вам зручно.

Задайте собі питання: “де я проводжу більшу частину часу, коли перебуваю в робочому режимі?”

Рекомендую фіксувати всі події, оскільки вам може знадобитися інформація, наприклад про те, коли ви останній раз були у косметолога або зустрічалися зі знайомим.

– “Блокнот тайм-менеджмента top business awards або планер від українського бренда willbecool “ябула молодець”. Обидва блокноти дозволяють оптимізувати завдання в залежності від: часу, пріоритетів, тематики завдань. Підходить для всіх типів завдань, проте для людей, які вважають за краще ходити без будь-якої сумки, або з дуже маленькою, вони ніяк не підійдуть.

– Звичайний записник в телефоні з можливістю відзначати галочкою виконане підходить для безстрокова завдань, які можна виконати протягом деякого часу.

– Великий настільний календар, який можна завжди мати перед очима на столі. Підходить для планування спільних справ на місяць.

– Самоклеючі стікери (жовті!). Підходять для разових завдань з чітким дедлайн.

Не можу не порадити розділяти завдання в залежності від: пріоритетів, термінів і способів їх реалізації. 

Пробуйте планувати. Насправді це набагато цікавіше, ніж просто морочити собі голову питаннями “а що ж я хотів (а) зробити сьогодні?”.

Завжди готовий до усього!

Назва говорить за себе. Зробіть простір навколо вас таким, що в несподіваній ситуації у вас просто не буде шансів розгубитися.

Наприклад: ви сидите в офісі, просто працюєте, нікому не заважаєте. Однак, один співробітник, проходячи повз вас, випадково спіткнувся і пролив каву на ваш одяг. Неприємно, але можна виправити. Якщо у вас під столом лежить пакет з запасною футболкою \ сорочкою – буде набагато легше пережити неприємність. 

Варто заздалегідь передбачати можливі ситуації, за допомогою чого ви завжди будете спокійні і впевнені у собі, адже все знаєте наперед.

Мотивація

Це сама “солодка” тема. Чому? Тому що тут будемо говорити про пряники 🙂

Виконуючи ту чи іншу масштабну задачу, не забувайте себе винагороджувати. Таким чином ви будете заповнювати внутрішній ресурс, який ви витратили за час праці, філософськи-моральним презентом, який додасть позитивних емоцій, нової енергії і так ви будете готові до наступних завдань.

Це правильний підхід, який гарантує антивигорання від справ та активного графіку.

А може ще когось покликати?

Деякі справи можна робити і спільно. Вам варто розуміти, хто є у вашому оточенні. Цілком може так виявитися, що всі з ким ви спілкуєтеся – виключно з “тусовок” і вам просто нема кого покликати спокійно випити чашечку кави. Будучи фахівцем в базовій практичній психології, можу сказати, що це цілком нормально. Існують різні життєві кризи, люди вчаться позиціонувати себе в суспільстві, будувати відносини з іншими. Проблема виникає саме тоді, коли щось, що потенційно може приносити негатив, було тимчасовим, але зараз переходить в стабільне.

Підсумок. Здійснення запланованих справ може приносити ще більше задоволення, якщо з кимось їх поділяєш.

Наприклад: ви проходите якийсь онлайн-курс. Сьогодні субота і ви хочете посидіти в кафе, пройти урок, зробити записи. Що пропонується? Покличте друга, раптом йому теж потрібно зробити пару справ за ноутбуком, а тут ще й на випадок чого є людина, у якої можна щось запитати або ж відпочит разом. Звучить цікавіше?

Хоча звичайно ж, все індивідуально. Комусь може бути набагато комфортніше, після робочих буднів, серед людей, посидіти в кафе одному і поробити свої справи. Раптом що, скептично поставитися до спільного проведення часу в кафешці ви завжди встигнете, а спробувати варто.

Умій говорити “ні”

Ви не всесильні!

Існують люди, які можуть ставити собі море планів на день і здійснювати їх на шкоду собі, своєму здоров’ю. Ніколи так не робіть. Ваш організм і самопочуття найцінніше, що може бути. В першу чергу – ставте себе в пріоритет, адже ніхто інший не подумає про вас так, як ви самі можете це зробити. Це не залежить від професії, від того, що “потрібно це зробити до завтра, інакше мене виженуть з роботи”. Будьте відверті, у вас свій запас сил і здоров’я, якщо керівництво або той з ким \ для кого ви повинні зробити роботу цього не розуміє, значить воно того не варте. Такі ситуації можуть і надалі повторюватися, що виснажить вас повністю.

На завершення скажу, що набагато приємніше розуміти свої плани на день \ тиждень \ місяць, відчуваєш себе більш впевнено і маєш можливість аналізувати свої дії. Такий “спосіб життя” відкриває можливості, а як їх використовувати, рішення залишається тільки за вами!

Автор: Катерина  Плохій

Читати попередні статті цього автора:

8 успішних стартапів, які можна реалізувати вже сьогодні

Дропшипінг: що це і з чим його їдять?