Forbes Форбс журнасл форбс засновник форбс

Кожен точно чув про цей журнал або хоча б знає, що саме «Forbes» щороку публікує список найбагатших людей світу. Чому вислів: «Знаряддя капіталіста» (англ. The Capitalist Tool), — є гаслом медіабредну та як до історії «Forbes», на перший погляд, чоловічого видання причетна жінка?

«Forbes» — американський журнал, що вважається одним із найвідомішим економічних видань у світі. Своє ім’я отримав завдяки гучним розслідуванням у сфері бізнесу, а також рейтингами, серед яких найвідоміші: «Forbes Global 2000» (список 2 000 найбільших публічних компаній світу), «Forbes 30 under 30» (список успішних молодих підприємців, яким ще нема 30 років. У кожній з 10 галузей представлено 30 бізнесменів), «Forbes 400» (список 400 найбагатших людей США), «Найбагатші люди світу».

Яка тема та цільова авдиторія видання?

«Forbes» — не для всіх. Крім вищезгаданих рейтингів, журнал містить історії успішних кейсів та провалів у бізнесі, життя відомих бізнесменів, причини та наслідки найрезонансніших подій у світі бізнесу з об’єктивними оцінками експертів. Звідси й слідує, що видання не для всіх (переважно старша вікова категорія, середній річний дохід якої — $280 074), а історично ще й склалось, що журнал для чоловіків. Чи так це зараз? Безмовно, ні, за статистикою, 48% читачів журналу — жінки.

Як розлучення з дівчиною вплинуло на долю майбутнього засновника «Forbes»?

Засновником журналу є Берті Чарльз Форбс. Виріс в Шотландії, де і почав працювати репортером в газеті. Після розлучення з дівчиною, Форбс впав в депресію й переїхав спочатку до ПАР, а згодом в США. Берті Чарльз за океаном почав працювати як економічний журналіст. Потім йому запропонували роботу в «New York American», де Форбс і став найвідомішим фінансовим журналістом Америки.

У 27 років йому рекомендують відкрити свій журнал. Гострота висловлювань й підбору тем зробила Форбса впізнаваним, а власний журнал, в такому разі, логічне продовження кар’єри. Першою ідеєю для назви було «Doers and Doings» («Справи та їх вершителі»), але друзі наполягали скористатись прізвищем, яке вже було відомим у журналістському світі, цією порадою і скористався Форбс. Так у 1917 році Америка побачила перший випуск журналу «Forbes», який коштував всього 15 центів. Уже в перші роки існування він увійшов в число видань з найбільшим попитом серед ділових журналів Америки.

У 1918 році журнал вперше робить те, за що його впізнають і до сьогодні: публікує рейтинг 30 найбагатших американців, який очолив Джон Рокфеллер.

Але й у цій історії успіху є падіння: за життя засновника, тираж журналу не перевищував 100 екземплярів. На ринку з’являлись конкуренти «Fortune» та «Business Week», в країні починається криза. У 1928 році Вільям Хьорст (власник «New York American») запропонував викупити видання за 10 млн доларів, проте Форбс відмовився і сказав, що прагне «зберегти єдиний незалежний журнал в Америці».

Журнал після засновника

У 1947 році, коли помирає Берті Форбс, до влади приходить його син — Малькольм. Спершу він вкладав більшість ресурсів у свою політичну кар’єру, але не досягнувши там бажаного успіху, серйозно зайнявся журналом. В 60-х роках «Forbes» стає найвпливовішим виданням. На думку багатьох експертів, політика цього журналу 60-70-х років стала базою для формування правил сучасної ділової журналістики. 

Після того як президентом США став Рейган, у 1981 році, в країні почався новий економічний підйом. Важливу роль в суспільному житті цього періоду також зіграв «Forbes». Він на своїх сторінках проповідував популярну версію національного народного капіталізму, який повинен був забезпечити процвітання Америці.

Наступним генеральним директором стає син Малькольма — Стів Форбс. Отримавши в спадок 1,4 млрд доларів, 51% акцій і 35% капіталу «Forbes Incorporated», він продовжив розвивати родинну справу. Як і батько, він намагався побудувати політичну кар’єру, для цього навіть продав частину акцій «Forbes Incorporated», але безрезультатно. 

Засновник форбс. керівник форбс Creator of Forbes

У 1990-ті роки «Forbes» пропагував ідеї уніфікації прибуткового податку. У нинішній час дана ідея застосовується в більшості країн.

«Forbes» сьогодні

На сьогодні журнал і далі залишається одним із найвпливовіших видань. Його цитують, аналізують й вивчають, а впливові люди борються за місце у їх рейтингу.

Структура видання

Складається на основі постійних рубрик:

  • Inside Scoop — роздуми без інформаційного приводу
  • Fact & Comment — роздуми, в основі яких лежить інформаційний привід
  • LeaderBoard — про впливових людей та компанії
  • Verticals — про технології, гроші та підприємства
  • Forbes Life — про стиль життя
  • Thoughts — цитати відомих діячів у сферах бізнесу, політики, літератури…
Forbes magazine history of Forbes

Структура сайту

Головна особливість сайту forbes.com — наявність трьох географічних «режимів» (Америка, Азія, Європа). Вибір регіону впливає на статті, відео та рейтинги, рекомендовані на головній сторінці.

Щодо рубрик, то журнал однозначно займає перші позиції за наповненням сайту: анонси новин, подкасти, посилання на найпопулярніші матеріали з рубрик, платформа для інформаційного рекламного контенту, окрема сторінка для заходів, організованих «Forbes Inc».

«Forbes» в Україні

Видається з березня 2011 року. З серпня 2016 року по травень 2020 року не видавався (за виключенням одного номера у січні 2017 року). З червня 2020 року видається знову.

Автор: Брезгунова Лілія

Попередні матеріали цього автора: