Зруйновані міста, села, житлові та нежитлові будівлі, відновлення будівництва та початок нових проєктів – сучасна реальність українського ринку нерухомості. Громадська організація PRessA спільно з PR-market та LOOQME провели прес-ланч з представниками компаній-забудовників, медійними персонами, власниками будівельного бізнесу, щоб визначити основні тези щодо сучасного стану ринку нерухомості.

Прес-ланч розпочала перша секретарка Національної спілки журналістів Ліни Кущ. Вона нагадала учасникам про небезпеку роботи журналістів під час повномасштабного вторгнення та закцентувала увагу на меті заходу — зібрання коштів на рацію для керівника «Журналістського фонду України» Дмитру Богуславському. Нині Дмитро — капітан, командир взводу стрілецької роти однієї з військових частин.

Результат збору на прес-ланчі

Нам вдалось зібрати 6 500 грн, які вже перераховані на рахунок волонтерів! Окремо хочемо висловити подяку спікеру прес-ланчу Сергію Молдаховському та команді DOM.RIA й AUTO.RIA! З’ясувавши, що рація коштує 27 999 грн, DOM.RIA й AUTO.RIA проявили ініціативу докласти решту коштів у сумі 21 499 грн, щоб вистачило на покупку рації! Це неймовірно, дякуємо!

Денис Суділковський, маркетинг-директор ЛУН

“Ми втомилися і не віримо, що в найближчому майбутньому щось буде стабільно. Ми сильно хвилюємося за гроші. Тим не менше ми дуже віримо в Президента і ще більше ми віримо в Збройні сили України. У нас уже зараз є проблеми з грошима, ми бачимо, як ростуть ціни на продукти, ми не впевнені щодо свого майбутнього і взагалі не можемо дозволити собі таку розкіш як довгострокове планування. І все це проєктується на ринок нерухомості”, — узагальнив Денис Суділковський.

Ціни на нерухомість продовжують зростати. Причиною є не лише здешевлення національної валюти, а й руйнування логістичної системи, внутрішніх угод, проблеми з металом. У короткій пер перспективі житло стає все більш недоступним, але величезна кількість забудовників відновлюють роботи. Денис Сулдіковський уточнив, що 66% з усіх ЖК в Україні відновили своє будівництво.

Ринок нерухомості 2022: перспективи,  відновлення

Сергій Молдаховський, маркетинг-директор та член правління DOM.RIA та AUTO.RIA

З квітня ринок оренди житла почав відновлюватися. Але він змінився: своє житло здає в оренду багато людей, які не планували це робити. Хоч їм і потрібні кошти, оренда для них не є бізнесом. Ці власники лояльніші в питанні ціни, але прискіпливі при виборі нових мешканців їхнього житло. Для них базовим є збереження нерухомості, догляд за нею та співпадіння у політичних питаннях, що актуальні зараз для суспільства України.

Олеся Романенко, адвокат та керуючий партнер Olsten partners law company

Після 24 лютого для того, щоб захистити доступ до інформації, держава закрила доступи до реєстрів речових прав на нерухоме майно, реєстрів будівельної діяльності, публічної кадастрової карти. Потім доступи відновилися, але з певними обмеженнями:

  1. Не всім нотаріусам дозволили проводити матеріальні дії щодо відчуження об’єктів нерухомого майна, а також проводити державну реєстрацію прав. Перелік нотаріусів, яким дозволено це здійснювати, розміщений на сайті Міністерства юстиції.
  2. Заборонили укладати договір купівлі-продажу, якщо з моменту державної реєстрації пройшло менше одного місяця.
  3. З’явилися обмеження на продаж нерухомості на підставі довіреності, якщо з моменту її видачі минуло більше одного місяця.

Віктор Коваленко, директор консалтингової компанії «РеалЕкспо», керівник порталу заміської нерухомості Zagorodna.com

Віктор прогнозує подальше зниження попиту та вартості на нерухомість в котеджних містечках. Причини:

  • висока конкуренція серед забудовників заміської нерухомості у містах-мільйонниках і передмістях;
  • зниження реальних доходів українців;
  • відсутність іпотечного кредитування на первинному ринку у сегменті заміської нерухомості;
  • зниження платоспроможного попиту.

Ситуація зміниться і попит зросте у березні-квітні 2023.

Роман Орлов, керівник соціальних та благодійних проектів International Ukrainian Crisis Fund

Роман Орлов розповів про два напрямки, за якими Ukrainian Crisis Fund зараз комунікує із США.

Перший — це державні фонди. Це гранти від американського керівництва для проєктів, які будуть здійснюватися в Україні щодо відновлення різних категорій будівель. Це житлові приватні і багатоквартирні будинки. Також садочки, школи, лікарні. Американське керівництво зараз готує кілька таких грантів.

Другий напрямок: це гранти приватних фондів та фондів, які були створені на підтримку України. Тут мова йде про менші суми. Ймовірно гроші з таких організацій будуть направлені на невеликі міста і села для реалізації проєктів у одній місцевості. Або ж фонд відповідатиме за певний напрям.

Оксана Кононова, CEO & Founder LOOQME

Ринок нерухомості України

Не вистачає стабільності і обсягу комунікації. Здається ніби в середньому кількість згадувань забудовників досить велика, порівняно з будь-якою іншою галуззю. Але з них публікацій у головній ролі дуже мало.

Зараз є велика можливість до комунікації, яку майже ніхто зі сфери житлової нерухомості не використовує — це тема комунікації майбутнього. Є багато коментарів про те, як усе погано, але ніхто не займає нішу пророка про те, яке щасливе майбутнє нас чекає.

Ярослава Католик, засновниця PRess Association UA та PR-market

Зараз аудиторія звертає увагу, наскільки соціально активною є компанія. Соціальний проєкт має бути максимально виваженим, зрозумілим і доречним для вашої цільової аудиторії.

Після початку повномасштабної війни майже ніхто не говорить про піар і рекламу. Ми всі бачимо стерті білборди в Україні і бізнес запитує себе, що робити далі. Скорочується багато витрат на рекламу і піар.

Читайте також про інші заходи PRessA:

Категории: Без категории