Професія журналіста вимагає чесності, професіоналізму та відповідальності, адже створена ними інформація впливає на суспільство. Тому кожному журналісту важливо постійно розвиватись та мати авторитет. У цьому матеріалі розкажемо про впливових журналістів України, які володіють вище зазначенними якостями, щодня розвивають свою професійність та заслужили на повагу й довіру аудиторії.

Інформаційна довідка. Добірку було сформовано за суб’єктивним баченням автора, на думку якого наступні особистості заслуговують бути представлені у цьому рейтингу через свої досягнення, наполегливість та професіоналізм.

Алла Мазур, 55 років, ведуча “ТСН.Тиждень”, журналіст

Алла Мазур – легенда українського телебачення, її обличчя є одним з головних на каналі 1+1. Вона закінчила факультет журналістики Київського національного університету імені Т.Шевченка на спеціальності “радіожурналістика”.

Професійна діяльність. На початку своєї кар’єри Алла працювала кореспондентом на першому каналі Українського радіо, потім – ведучою Головної редакції інформації. На сьогодні вона є автором, журналістом та ведучою першого ефіру ТСН на телеканалі 1+1. Алла вважає, що її головна кар’єрна перемога – довіра глядачів. Згідно з рейтингом журналу “Фокус”, ця жінка є однією з найуспішніших жінок України та дуже впливовою телеведучою.

Досягнення: 

  • 1998 рік – визнана найкращою ведучою інформаційних програм України по результатам IV Всеукраїнського фестивалю журналістики, отримала титул “Всенародне визнання”;
  • 1999 рік – отримала перемогу в конкурсі “Ділова жінка України – 98” у номінації “Телеведуча”;
  • здобула рекордні вісім професійні нагороди «Телетриумф» у номінації “Ведучий/ведуча інформаційно-аналітичної програми” (2001, 2003, 2010, 2012, 2013, 2015, 2016, 2018);
  • 2020 рік – нагороджена орденом Княгині Ольги ІІ ступеня.

Денис Бігус, 35 років, журналіст, автор, редактор та ведучий

Денис Бігус є викладачем в Українській медіа-школі, журналістом-кореспондентом, засновником та власником ТОВ “Пітерфальк бюро”, редактором та ведучим телепередачі “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

У 2000—2004 роках навчався на історичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю «історія слов’ян». Ще будучи студентом, почав практику у сфері журналістики, писав тексти до видання “Мій комп’ютер”.

Професійна діяльність. Був редактором газети “Дніпрянська правда”, а потім позаштатним кореспондентом для газети “Вечірні вісті”. У лютому 2005 року перейшов до 5-го каналу кореспондентом програми «Новий час». Працював у таких виданнях: портал новин “Сьогодні”, сайт “Економічна правда”, інформаційне агентство “Друга смуга”. З 2008 по 2010 рік взагалі покинув журналістську діяльність. Після такої паузи почав працювати одразу у кількох виданнях: “Главред”, “Перша радіогрупа”, телеканал ТВі.

Досягнення: 

  • 2014 – відзнака “Фаворит телепреси”;
  • 2015 – міжнародна відзнака Global Shining Awards;
  • 2016  – «Найкраща інновація» та «Громадянська журналістика в мережі»;
  • 2017 — Open Data Media Award — за найкращу ініціативу у сфері використання відкритих даних в журналістиці;
  • 2018 — премія «Високі стандарти журналістики-2018».

Наталя Гуменюк, 36 років, журналістка-міжнародниця, викладач

Наталя Гуменюк – жінка зі стійкою життєвою позицією. Вона закінчила інститут журналістики імені Тараса Шевченко, після якого навчалась на магістратурі з міжнародної журналістики в місті Оребро, Швеція.

Професійна діяльність. Наталя обіймала багато посад: головний редактор студентської газети «Наша справа», журналіст-міжнародник на Новому й 5 каналах та для програми Факти ICTV, спеціальний кореспондент телеканалу К1, автор-ведуча програми «Один репортаж».

У 2009 року Гуменюк стажувалась на телеканалі BBC World та на декількох британських виданнях. Журналістка завжди мала чудові відносини з колегами й командою, які завжди були готові підтримати й допомогти. Це яскраво проявилось наприкінці 2009 року, коли Наталю без пояснення причин звільнили з роботи на телеканалі “Інтер”.

Обурення її колег завершилось збором 70 підписів проти такого рішення. Після звільнення вона почала активно вести свою діяльність як міжнародник-фріленсер переважно для українських ЗМІ.

Досягнення: 

  • у 2013 ініціювала створення “Громадського телебачення” і вже через 2 роки стала головою цієї громадської організації;
  • з 2019 року Наталя Гуменюк є членом Ради з питань свободи слова та захисту журналістів;
  • 2009 рік — стала лауреатом відзнаки Фонду розвитку журналістики імені Анатолія Москаленка за здобутки в журналістиці;
  • 2013 рік — отримала срібну медаль у конкурсі художнього репортажу «Самовидець».

Богдан Кутепов, 34 года, журналіст-розслідувач, шоумен, телеведучий

Богдан Кутепов – автор і ведучий низки програм на телеканалах ТВі та СТБ. З 2013 року працює на «Громадському телебаченні». Навчався в Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка на кафедрі міжнародної журналістики.

Професійна діяльність. Був редактором, ведучим, журналістом, кореспондентом. Працював журналістом на телеканалі “Тоніс”, СТБ, ТВі, Громадське телебачення, спеціальним кореспондентом “Телекритика”, був головним редактором сайту “Дуся”, резидент Comedy Club Production.

Досягнення:

  • 2018 рік – отримав премію “Телетриумф” у номінаціїї “Кращий оператор новин/телерепортажів”.
  • 2016 рік – переможець в номінації “За людяність в нелюдські часи” у конкурсі професійної журналістики “Честь професії”.

Роман Скрипін, 47 років, журналіст, телеведучий, телепродюсер

Роман Скрипін – ексголова Незалежної медіа-профспілки України, один із засновників Громадського телебачення, засновник і керівник проекту Skrypin.ua, Роман закінчив Інститут журналістики КНУ імені Шевченка.

Професійна діяльність. Активно проявляв свої журналістські здібності на посадах журналіста газет “Комсомолець Полтавщини”, “Молода Україна”, Громадського радіо, студії “Гарт” на Українському телебаченні.

Працював журналістом Центру творчого телебачення, журналістом-продюсером в “Агенції продюсерів”, редактором-ведучим телепередачі “Вікна”, репортером та ведучим новин “Доброго ранку, Україно”.  Скрипін виступав за свободу слова людей, тому вів “Вечірню Свободу” та “Радіо Свобода”. Він є також  співвласником компанії «Skrypin Production», що виробляє відеорепортажі.

Досягнення: 

  • був співавтором ідеї створення 5 каналу, медіа-директором у інформагенції РБК-Україна;
  • ініціював створення інтернет-телебачення “Суспільне телебачення”.

Іванна Найда, 49 років, тележурналістка, телепродюсер

Іванна Найда – генеральний продюсер каналів 1+1 media . Здобула освіту в Київському технікуму радіоелектронного приладобудування, потім в інституті журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Навчалась у Києво-Могилянській бізнес школи “Стратегичний маркетинг для ТОП-ів”.

Професійна діяльність. Приймала участь у створенні Телевізійної служби новин (ТСН) і працювала кореспондентом. Була журналістом у телевізійній програмі “Обличчя світу” на телеканалі Інтер, ведучою програми новин “Репортер” та розважального шоу “Життя Чудове” на “Новому каналі”. У 2007-2011 роках працювала ведучою новин на Першому каналі. З 2011 року розвивалась як продюсер, а саме продюсер дитячого телеканалу “ПЛЮСПЛЮС”, рік керувала діловим каналом  UBC.

Досягнення: 

  • 2011 рік – отримала звання Заслужений журналіст України;
  • 2018 рік – запустила особистий анімаційний продакшн каналу “ПЛЮСПЛЮС”;
  • 2018 рік – телеканал “ПЛЮСПЛЮС” отримав премію “Телетриумф” за проект “Світ чекає відкриття”, нагороду Big data Awards, став лідером серед дитячих телевізійних каналів.

Автор: Анастасія Заволока

Читайте також: 

 

#BeSocial - акція для соціально відповідального бізнесу

Покажіть соціальний проект власного бізнесу та розкажіть про це у ЗМІ!

Створити соціальний проект!